Tinerii de la Wake up Moldova pregătesc lansarea celui de-al 7-lea episod (Teaser)

Grupul de tineri de la Ungheni, autointitulați WakeUp Moldova, vor lansa episodul 7 din seria filmelor scurte marca „Tzolul”.

Astfel ei au publicat pe canalul său de pe Youtube un mic teaser pentru episodul 7. Întrebat despre denumirea episodului 7 fondatorul proiectului Botnaru Artur a declarat că „Episodul încă nu are o denumire concretă însa asa una din versiuni ar fi Viata de Noapte sau ceva de genu Glamour Moldovenesc„.

„Ideea este de a arăta stupiditatea noii generaţii în felul lor ales de a se distra, problemele distracţiei, şi unele paralele făcute în stilul wake up moldova” a declarat Botnaru Artur pentru Yupi.md.

Deși o parte din echipa Wake up Moldova se află la studii în România asta nu i-a împiedicat să filmeze cel de-al 7-lea episod marca tzolul.  Filmările au fost făcute într-un club de noapte din Ungheni, partea de la ţol a fost filmată în căminul nr. 10 din Craiova, şi unele scene în Chişinău şi Ungheni, deci tinerii au reușit o colaborare la distanță pentru a-și bucura fanii cu un nou episod.

Ziua lansării încă nu este stabilită , totul depinde de Oleg Vozneac omul cu montarea , însă , din spusele lui Artur Botnaru cel mai probabil va fi lansat în wekendu acesta.

      Articole recomandate