Fotograful Ari Seth Cohen fotografiază doamne cochetate trecute bine de prima tinereţe.
Modelele sale, el întâlnește pe străzile din New York. Cea mai „tânără ” dintre ele are 52 de ani, iar cea mai în vârstă are 102 ani. Ari Seth a studiat Istoria Artei în Seattle şi, la sfaturile bunicii sale, de care a fost foarte apropiat, s-a mutat din San Diego la New York.
N-a durat mult până a găsit ideea acestui proiect. „Sunt atâţia oameni în vârstă aici, absolut minunaţi şi vitali„, a declarat el pentru cotidianul britanic „The Telegraph”.
Eroinele lui nu își ascund vârsta, nici firele de păr încărunțite și nu apelează la operații estetice pentru aș-i reaîntoarce tinerețea. Ele trec prin viață cu capul sus și e imposibil să treci fără ca să le observi. Iar cele mai stilate dintre ele au ajuns participantele unui set de fotografii pentru revista Vogue.
Nani Mariana














