Art-directorul unei agenții spaniole, Eduardo Salles a făcut furori cu prezentarea total diferită a speranțelor tinerilor contemporani.
În primul rînd, Eduardo însuși are doar 25 de ani. Apoi, el predă la Miami Ad School, unde comunicînd cu specialiști PR și reclame a determinat esențialul unor poze de succes.
În portofoliul său deja sunt nenumărate trofee, pintre care și Leul de Aur de la Cannes pentru reclama Nike. Eduardo a înțeles cum este construcția lumii, fără iluzii și confuzii. Doar adevăr, doar sarcazm.
Vezi mai jos cîteva dintre lucrările sale:
1. Absolvent

2. Cenușăreasa

3. Prietenii

4. Tot de ce ai nevoie, este dragostea. Tot ceea ce îți dorești, este sexul. Tot ceea ce ai, este porno

5. Studii

6. Revoluția ciupercilor

7. Dacă am fi devenit ceea ce am dorit să fim în copilărie, acum pe lună ar fi o mulțime de șomeri

8. Ce face muzica cu capul tău

9. Icon-urile care îți distrug fiecare zi

10. Viața, este ceeea ce se întîmplă cu tine, atît timp cît tu te uiți în smartphone

11. Liberatea cuvintelor în diferite țări

12. Cele cinci

13. Place-mă

14. Creditul

15. Evoluția

16. Copilul din tine în secolul XX și XXI

17. Refuzul de la beneficii materiale este tot ceea ce îți aduce fericire în viață. De la tine 100 de dolari

