Tenismanul Maxim Dubarenco a câştigat, a doua săptămâna la rând, un turneu desfăşurat în România.
Jucătorul moldovean de tenis a câștigat ieri Turneul Internațional de Tenis ITF de la București, dotat cu premii în valoare totală de 10 000 dolari.
Moldoveanul a trecut în trei seturi: 5-7, 6-3, 6-1, de Dragoș Dima din România. Spătămâna trecută, la ITF Galați, împreună cu Andrei Ciumac, Dubarenco a câștigat proba de dublu.