Victorie pentru Moldova! Maxim Dubarenco a câștigat turneul de tenis ITF București

Tenismanul Maxim Dubarenco a câştigat, a doua săptămâna la rând, un turneu desfăşurat în România.

Jucătorul moldovean de tenis a câștigat ieri Turneul Internațional de Tenis ITF de la București, dotat cu premii în valoare totală de 10 000 dolari.

Moldoveanul a trecut în trei seturi:  5-7, 6-3, 6-1, de Dragoș Dima din România. Spătămâna trecută, la ITF Galați, împreună cu Andrei Ciumac, Dubarenco a câștigat proba de dublu.

      Articole recomandate