Un grup de tineri ingenioși din Ucraina au realizat un filmuleț foarte emoționant, de la care noi oamenii ar trebuie să ne învațăm lecția.
Tînărul Serghei Bogatireov din Semferopoli, Ucraina împreună cu niște amici au realizat această acțiune pe una din străzile aglomerate ale orașului unde locuiesc, tinerii au oferit îmbrățișări gratuite trecătorilor care se simt fericiți. Întreaga acțiune a fost surprinsă cu o cameră video, după care filmulețul a fost urcat pe Youtube.
„Unii oameni caută fericirea în plăcerile vieții, dar acumularea sau repetarea momentelor de placere nu duce la fericire. Plăcerea este fericirea ignoranților. Fericirea este placerea întelepților„, de Barbey d’Aurevilly.
Hai să fim mai buni !!!